Güvenlik sistemlerin’de harika markalar

Yazan 02/01/2014 tarihinde Blog kategorisinde | Güvenlik sistemlerin’de harika markalar için yorumlar kapalı

Güvenlik sistemlerin’de harika markalar

   En iyiler nerede ?

   Başlığı okuyup buraya geldiğinizde , biliyorum ki beklediğiniz şey çok yapılan düzmece TOP 10 veya TOP 20 listesi. Keşke böyle bir liste olsa ve ülkemizdeki en iyileri görebilsek   veya olanlara tam olarak inanabilsek. Marka oluşturma yolunda her sektör aynı yolu izlemeye çalışıyor. En iyi ürünü , en iyi hizmetle mümkün olduğu kadar düşük fiyatlara  sunabilmek yegane hedefleri.

   Rekabetin olduğu dünyamızda sadece ütopik bir düşünce bu. Gerçekte ise her şey tamamen farklı ilerliyor, nitekim ürünleri oldukça kaliteli ve satış sonrası hizmetleri harika olan firmalar var ülkemizde , bu şekilde çalışan  firmalara buradan selam olsun ama bu hizmetin bir bedeli var ve bu firmalarla çalışmak isteyenler bu bedeli ödemek zorundalar.  Peki ya   ” en ucuzu bizde ”  diye pazarlama kampanyaları yapan firmalar …  Sizce bu firmalarda kaliteli ürün ve iyi bir hizmet var mı ? Hepimizin aynı fikirde olmasına sevindim . Belki istisnalar olabilir onları da atlamamak gerek , kaliteli bir ürünü iyi bir hizmetle , uygun fiyata veren firmalar , eğer böyle firmalar da varsa onlara da buradan selam olsun.

cctv-sign-150x150

   Bu sektörde öğrendiğim bir şey  varsa oda şu ; biz ne kadar fiyatı  uygun tutmaya çalışsak da birileri her zaman  bizden %40 aşağıya verebiliyor. Bunu yüzlerce kez tecrübe ettik.

   Artık fiyat politikasını belirlerken , almaya çalıştığımız temel iki kriter var . Birincisi kalite ; bu kelimenin kendisine has mistik bir yapısı var , “etkileyici ve  iç gıdıklayıcı” insanların satın alma hissini tetikliyor. İkincisi ise satış sonrası hizmet  yani teknik destek , pazalamaya çalıştığımız ürünlerde teknik destek satışın en büyük referansı. Ben müşterilerime firmamızın cirolarından , büyüklüğünden pek bahsetmeyi sevmiyorum. Bahseden meslektaşlarım var , bu onların seçimi ve  ben daha çok , bizle çalışırsanız , bizim bayimiz olursanız arkanızda çok güçlü bir teknik destek olacak ve kendinizi bu konuda rahat hissedeceksiniz diyorum. Bu mesaj günümüzde gerçekten yapılması gereken bir eylem. Kalitesiz firma sloganından çok daha öte bir cümle ve bunu yapabilen firmalar bugün ürünlerini istedikleri gibi satabilmektedir.

    En iyi ürünü , en iyi hizmetle ve  en ucuza satma hayalinden vazgeçip realistik sonuçlar üretebilmek dileğiyle.

Kaynak : elektronikmakale.com