Herşey Dahil 399 TL’lik Güvenlik Sistemi Ne İşe Yarar ?

Yazan 14/04/2014 tarihinde Blog kategorisinde | Herşey Dahil 399 TL’lik Güvenlik Sistemi Ne İşe Yarar ? için yorumlar kapalı

Herşey Dahil 399 TL’lik Güvenlik Sistemi Ne İşe Yarar ?

    Güvenlik kamera sistemine ihtiyaç duyan müşterileri cezbeden düşük İnternet fiyatları her geçen gün çoğalmakta. 4 kameralı düzgün bir giriş seviyesi sistemi 1800 TL civarında kurmaya çalışan bilinçli insanlar müşterilerinin İnternetten buldukları 399 TL fiyatlarla çarpışmak zorunda kalıyor ne yazık ki. Müşterilere teknik detaylar ve satış sonrası destek konuları anlatılmaya çalışılsa da çoğu zaman fiyat odaklı düşünen müşteri kitlesi maalesef aynı hataya düşüyor. Peki nasıl oluyor da 399 TL’ye her şey dahil güvenlik kamerası fiyatı veriliyor isterseniz buna bakalım;

 1- Güvenlik Kameraları, DSP ve CCD değerleri yanlış, merdiven altı üretim olan ürünler tercih edilmektedir. Bu tür ürünlerin anakartlarında ki komponentler en kalitesiz bileşenlerden tercih edilir. Ürünlerin dış kasasının mukavemeti çok çok düşüktür çünkü ne metaldir ne plastik, ikisinin ortası ne olduğu belirsiz bir madde ile üretilir. Koruma devreleri olmadığından dayanıklı değillerdir. Gece görüşleri için kullanılan ledler çok az performanslıdır ve çok çabuk arıza yaparlar.

2- Dvr kayıt cihazları, kayıt çözünürlükleri çoğu zaman CİF’ten dahi düşüktür yani siz ne kadar kaliteli kamera takarsanız takın kayıt cihazı kendi kafasına göre bir kalitede kayıt yapıp size belirli belirsiz geçmişe dönük kayıt verecektir. FPS değerleri minimumdur ve cihazla birlikte verilen adaptör cihazı ve cihaza takacağınız HDD’i tam beslemeyeceği için sürekli sorunlarla boğuşursunuz. Cihaz sizin haberiniz olmadan kayıt modundan çıkabilir, cep telefonundan izleme yaparken sinirlerinizi bozabilir.

3- Kamera adaptörü, bir güvenlik kamerasının en ideal performansı vermesi ve ömrünün uzun olması için net 13V 3A stabil elektrikle beslenmesi gereklidir. Siz 4 kamera için 5A ne olduğu belirsiz bir adaptör kullanırsanız patlak teker üstünde giden bir araca binmiş gibi olursunuz. Kaldı ki 20A 1.sınıf bir adaptör maksimum %80 performansla çalışacaktır. Yani Sizin ihtiyacınız net 20A bir adaptörse sizin 30A bir adaptör temin etmeniz gerekir. “-e siz böyle diyorsunuz ama ben 4 kameraya 5A adaptör taktım CANAVAR! gibi çalışıyor” derseniz şunu söylemek isteriz, elektronik bilginizi gözden geçirin ve ne kadar sağlam bir iş yapmak istediğinize karar verin. Görüntü olsun da nasıl olursa olsun diyorsanız sıkıntı yok kafanıza göre takılabilirsiniz.

4-Kablo, sistemde kullanacağınız kablo 0.50mm kesite sahip bakır kablo olmalıdır. 0.75 elektrik kablosu kalınlığında markasız bir kablo ile kurulacak sistemler uzun ömürlü olmayacak ve sistemi düzgün besleyemeyecektir.

5-HDD, sistemde kullanılacak HDD 7/24 prensiplerine göre dizayn edilmiş güvenlik diski olmalıdır. Standart Masaüstü diskleri profesyonel güvenlik sistemlerinde tercih edilmemelidir.

   Mantar gibi türeyen, günü kurtarma derdinde olup yalan yanlış bilgilerle insanları mağdur eden ve bu sektör hakkında her şeyi bildiğini zannedip kaliteli iş isteyen insanlara markasız etiketsiz sahte değerlerde ürünleri satmaya çalışan merdiven altı işletmelere itibar etmeyin, zamanınızı ve paranızı boşa harcayıp sinirlerinizi germeyin. İşinizi işinin erbabı bilinçli insanlara yaptırın hem siz rahat edin hem sektörü canlı tutun. Herkese güvenli günler.